Dúbravka bol pod paľbou hráčov aj fanúšikov Larnaky

Brankár Liberca Martin Dúbravka bol počas úvodného zápasu 4. predkola Európskej ligy pod paľbou. Nielen od hráčov AEK Larnaka, ale aj od ich fanúšikov, ktorí na neho v zápale boja hádzali všetko, čo mali po ruke.

“prileteli na nás kadečo, to je pravda. Mal som tam nejakú pizzu, tégliky od piva a podobné veci, skoro celé občerstvenie, “ popisoval po zápase Dúbravka pre klubový web. “Ale už som párkrát s cyperskými súpermi hral a vedel som, že môžeme niečo také čakať. Sú veľmi temperamentní a dávajú to patrične najavo,” dodal.

Za dôležité považuje, že sa hostia nenechali súperom vyprovokovať. “v hlavách sme boli dobre pripravení.Chceli nás možno vyprovokovať, aby sme dostali nejakú červenú kartu, ale chlapci to mentálne zvládli a myslím si, že výhra 1: 0 je solídnym výsledkom do odvety, “ vyhlásil.

Jedinou stratou bolo vykázanie trénera Henricha Trpišovského na tribúnu. “Videl som, že k niečomu na našej striedačke došlo, ale bol som dosť ďaleko. Nechcel som prilievať olej do ohňa. Skrátka tam došlo na emócie, ktoré k zápasu patrí. Nechcem hodnotiť rozhodcovia, sú to len ľudia, ale mali to v tejto atmosfére ťažké a možno sa niektorými spornými verdikty dostali pod tlak. Skončilo to Strkanica a evakuáciou trénera. Ale je dôležité, že sme sa aj s tým zrovnali a dokázali vyhrať, “ povedal Dúbravka.

Viac ho zamestnávali hráči Larnaky, ktorí ho niekoľkokrát poriadne preverili.Letné posila Slovana však zostala nepriestrelná. “Mal som dosť práce, ale myslím si, že sme zápas celkom zvládli. Pre brankára je prvoradé, ako sa v zápase chytí. Možno som sa prvým zákrokom chytil, potom som sa snažil chlapcov dirigovať a organizovať si defenzívu. Som rád , že sme udržali vzadu nulu, a nakoniec je škoda, že sme nepridali ešte ďalší gól, “ hodnotil Dúbravka.

kľúčový zákrok si pripísal päť minút pred koncom, kedy pomohol lopte na brvno. “Vo vzduchu strela hrozne zaplávala, som rád, že som ju vôbec dokázal trafiť, mala aj veľkú razanciu.Samozrejme ma teší, že som zabránil gólu, “ povedal.

Do odvety bude spoluhráča nabádať, aby zostali aktívni a nenechali sa zatlačiť. ” Je nutné predvádzať našu hru, pretože tu sme sa v posledných dvadsiatich minútach stiahli a čakali, čo urobia. Behali sme bez lopty a robili sme si to zbytočne ťažké. Po fyzickej stránke to bolo náročné, vyrovnávali sme sa s obrovským tlakom, ale zvládli sme to. Do odvety to musíme potvrdiť. Dôležité bude pokiaľ možno neinkasovať, potom máme postup istý, “ dodal slovenského gólman.