Dva góly som dal možno niekedy v žiakoch, povedal hrdina duelu Hořava

V dvadsiatich ôsmich rokoch sa plzeňský záložník Tomáš Hořava mohol prvýkrát v profesionálnej kariére radovať z dvoch gólov v jednom zápase. Zariadil tým Viktórii ligovú výhru 2: 0 nad Karvinú. Sám si nepamätal, či aspoň v žiakoch niekedy zažil tak vydarený strelecký zápas.

“Zas toľko gólov nedávam, a keď už, tak len jeden. Možno sa mi to podarilo niekedy v žiakoch, teraz si to ale nevybavím. Možno večer, až o tom budem premýšľať. Teraz si však nespomínam, “ povedal Hořava na tlačovej konferencii.

Prvý gól strelil v 11. minúte z penalty za faul na Marka Bakoša . Svoju strelu oprel do tyče, od ktorej sa lopta odrazil do bránky. “Trochu mi stuhli, pretože som videl, že to letí veľa k žrdi, ale dúfal som, že sa to od nej odrazí správne.Bolo tam aj trochu šťastia, “ pripustil.

Kým v úvode sezóny bol kritizovaný, tentoraz patril k najlepším hráčom. Spolu s Ergysem Kacem ovládol stred ihriska. ” herni som sa cítil dobre , ale to aj v posledných zápasoch. Ako hrá tím slušne, tak aj ja sa cítim na ihrisku lepšie. Nepovedal by som, že by som dnes podal výrazne lepší výkon ako v predchádzajúcich zápasoch, ale s gólmi sa to hodnotí viac pozitívne, “ vyhlásil Hořava.

Chváli si zmenu rozostavenie, ku ktorej Plzeň pred mesiacom siahla a zo systému 4-2-3-1 prešla na 4-4-2. “Zmenu už sme možno potrebovali. Staré rozostavenie tu bolo dlho a súperovi už nás mali prečítané. Veľa nám tá zmena pomohla a teraz sa nám to vypláca.Máme dobre nakročené, “ myslí si.

So zmenou má vraj v strede ihriska viac priestoru. ” Nie je to tam tak zaplnené, ako keď pred nami hral ešte ofenzívny stredopoliar. Dostávame sa tak viac k loptičkám, “ povedal Hořava, ktorý si chvália aj spoluprácu s Albáncami Kacem. ” Je šikovný a dokážeme si vyhovieť. Je drobnejšie, ale vrtký a rýchly. Je to dobrý parťák, “ dodal.

Už sa uzdravil Patrik Hrošovský a čoskoro bude späť tiež Jakub Hromada, takže začne tvrdý boj o dve miesta v strede zálohy. ” Všetci chlapci sú tu veľmi kvalitné. Momentálne hráme my s Ergysem, ale potom sa uvidí. Konkurencia je obrovská. Na môj post asi najväčší, čo si tú pamätám, “ povedal Hořava.