Hromada gólom korunoval vydarený začiatok angažmán v Plzni

Slovenskom futbalista Jakub Hromada sa v siedmom súťažnom zápase dočkal premiérovej trefy v drese Plzne. Dvadsaťročný strednej záložník prispel úvodné bránkou k ligovej výhre Viktorie 2: 1 v Liberci a korunoval tak vydarený začiatok nového angažmán na západe Čiech, kde sa na svoje prekvapenie rýchlo zabýval v základnej zostave.

“Veľmi ma teší, že som dal gól, aj keď nie je zase tak dôležité, kto dáva góly. Hlavne, že vyhrávame, “ povedal novinárom s úsmevom Hromada, ktorý otvoril skóre podarenú strelou spoza vápna v 21. minúte po rohovom kope.

“Určite jeden z najkrajších gólov v kariére. Veľa ich nedávam, minulú sezónu som ich dal najviac za sezónu, šesť na slovenský.Nie som nejaký strelec, ale asistent trénera mi už na rozcvičke hovoril, že mám strieľať, aj tréner to hovoril. Padlo to tam, čo ma veľmi teší, “ dodala letná posila Viktória, ktorá hosťuje zo Sampdorie Janov.

Hromada bol sám prekvapený, ako mu strela po odrazenom lopte sedla. ” Dal som si to až príliš do strany a už som myslel, že z takého uhla, z tej pozície v opačnom postavení to nemôžem trafiť. Ale trafil som to ideálne. Brankár na to nedosiahol, celkom pekný gól, “ pochvaľoval si Hromada.

Po svojom príchode do Plzne piatykrát nastúpil v otváracej jedenástke az toho tretíkrát za sebou. ” Priznám sa, že som ani veľmi nečakal, že tak skoro budem dostávať príležitosť v základnej zostave. Myslím, že som sa celkom chytil.Robím na tréningu maximum, aby som sa v zostave udržal. Som rád, že mi tréner dáva dôveru, že môžem hrať niekoľký zápas v rade v základe. To som naozaj nečakal, je to fakt skvelé, “ uviedol Hromada.

Plzeň po dvoch domácich stratách v úvode sezóny naberá formu a na Spartu už stráca len bod. ” Určite nás to mrzí, že sme doma dva zápasy nezvládli. Mali sme nabitý program, hrali sme Ligu majstrov. Ale myslím, že dnešné víťazstvo nám veľmi pomôže, aj keď bolo vydreté, vyťažili sme z minima maximum. Priblížili sme sa k čelu tabuľky, “ vyhlásil Hromada.

Do druhého polčasu dnešného zápasu kvôli ľahkému zraneniu už nenastúpil a vystriedal ho albánsky reprezentant Ergys Kace.Na štvrtkovej úvodný duel základnej skupiny Európskej ligy s AS Rím by ale mal byť v poriadku. “Dostal som aj kartu. Nechceli sme riskovať, bolo lepšie, aby som šiel v polčase dole. Ale do štvrtka verím, že budem v poriadku,” povedal rodák z Košíc.