Jankto prvýkrát zavesil v Serii A, za AS Rím ďalej vyčíňa Džeko

Český stredopoliar Jakub Jankto strelil svoj prvý gól v talianskej futbalovej lige, a to do siete Juventusu Turín. Udine však na ihrisku úradujúceho majstra prehralo 1: 2. Juventus má na čele tabuľky päťbodový náskok na AS Rím. Jeden zo súperov Plzne v skupine Európskej ligy vyhral vo šlágri ôsmeho kola 3: 1 v Neapole a v tabuľke sa posunul práve pred ňu. Rimania na štadióne San Paolo zvíťazili prvýkrát od decembra 2011.

Jankto v 30. minúte zachytil nepodarenú rozohrávku Juventusu a strelou do stredu bránky prekonal Buffona. Reprezentant do 21 rokov dostal šancu v základnej zostave hneď v prvom zápase trénera Luigiho Delneriho na lavičke Udine a za dôveru sa odvďačil tým najlepším možným spôsobom.Nadviazal na vydarený duel kvalifikácie ME, v ktorom pomohol “Lvíčatům” k výhre 4: 1 nad Moldavskom dvoma gólmi.

Zo štandardných situácií ale zaúradoval Dybala a otočil stav zápasu. Tesne pred prestávkou vyrovnal z parádneho priameho kopu a krátko po zmene strán dokonal obrat z penalty. Blízko vyrovnanie bol v závere Zapata, Buffon ale predviedol reflexívny zákrok na bránkovej čiare. Udine tak z posledných piatich duelov získalo jediný bod.

Neapol síce mala po celý prvý polčas viac z hry, dve minúty pred prestávkou ale z ojedinelej šance skóroval AS.Koulibaly lacno stratil loptu vo vlastnom vápne, Salah ho predložil pred bránku Džeko a ten sa nemýlil.

Bosniansky reprezentant navyše krátko po prestávke hlavou poslal do bránky Florenziho priamy kop a so siedmimi gólmi sa posunul do čela tabuľky strelcov Serie A. Napriek tomu s ním nie je tréner AS Rím Luciano Spalletti úplne spokojný. “Gratulujem mu k dvom gólom, ale nie je to len o tom.

V Taliansku sú hráči hodnotení len podľa toho, koľkokrát skórujú, a ľudia majú tendenciu nevenovať pozornosť zvyšku zápasu,”
uviedol.

< p> “Džeko musí byť viac nemilosrdný. V prvom polčase tu boli štyri alebo päť možností, kde mohol byť pre súpera nebezpečný.Je to výnimočný hráč, ale so svojím fyzickým fondom a technickými schopnosťami má na viac, “ dodal kouč.

” Cítim sa dobre a ľudia mi veria. Som so sebou spokojný, ale najmä som rád za dnešné dôležitú výhru. Očakávam kritiku, lebo som neprežil dobrú sezónu. Bol som odhodlaný hrať tento rok lepšie a darí sa mi to, “ uviedol Džeko.

Svoje zaváhanie z prvého dejstva napravil stopér Koulibaly v 58. minúte a oslávil prvý gól po viac ako dvoch rokoch.” vlci “definitívne rozhodli o svojom víťazstve na konci 85. minúty. Po vydarenej prihrávke za obranu bežal Salah sám na Reina a chladnokrvne zakončil.Neapol doma v lige podľahla prvýkrát od vlaňajšieho mája.

Na výhru už niekoľko zápasov čakajú Pescara a Sampdoria Janov, ktoré vo vzájomnom zápase remizovali 1: 1. Útočník Sampdorie Patrik Schick sa do hry nedostal.