Moses v Chelsea dostal dôveru a na novej pozícii ju úspešne spláca

Viac ako tri roky sa Victor Moses potĺkal vo vákuu, ako outsider bez pevného klubu, teraz sa v Anglicku o dvadsaťpäťročnom Krídelník opäť nahlas hovorí. Nigérijský futbalista konečne zase zapadá do plánov manažéra Chelsea a pod Antoniom Conte zatiaľ patrí k najlepším hráčom Blues v tomto ročníku…

Taliansky tréner ihneď na štarte svojho angažmán sám požiadal vedenie, aby Mosesa zatiaľ neposielalo na ďalšie hosťovanie a dalo mu šancu si ho poriadne prezrieť.Po dvoch priateľských dueloch a týždenným sústredenie v Rakúsku mal potom Conte jasno: Nigérijčana by si v A-tíme rád ponechal.

“Letné prípravy som tu mal vždy dobré, ale nikdy som nedostal poriadnu príležitosť, “ sťažuje sa krídelník, ktorého hosťovanie v Liverpoole najprv zmarila kométa menom Raheem Sterling, a následne sa mu len sčasti vyviedli krátkodobé vzdor vo Stoke City a West Hamu.

” Je skvelé byť späť.Mám za to, že som si v prvej sezóne viedol dobre, ale vzhľadom na okolnosti – odchode jedného manažéra a príchode druhého – som bol náhle bez šance, “ spomína Moses.

Prvým menovaným trénerom bol Rafa Benítez, pod ktorým si nigérijský útočník odkrútil celkovo 32 štartov a hneď štyrmi gólmi prispel k ťahanie modrých až do finále Európskej ligy.To Jose Mourinho už Moses ani zďaleka toľko nefandil, keď mu venoval všehovšudy osem minút minulého Community Shield.

“Nikdy so mnou nehovoril. Hovoril som si ‘Ten už má svoje vlastné hráčov’,” povzdychol si nigérijský reprezentant pri návrate do minulosti. “Mám dojem, že sme sa len párkrát bavili po telefóne – spýtal sa ma, či sa mám dobre v Liverpoole, ale to bolo celé.”

Prípad Antonia Conteho je celkom odlišný . Veď taliansky odborník dokonca postupom času v Moses odhalil schopnosti výborne zahrať na pozícii, kde dotyčný predtým nikdy nepôsobil – na pravom krídelnými beků vo formácii 3-4-3.Práve skvelú prác na tomto poste si v dueli s úradujúcimi šampiónmi z Leicesteri Moses vyslúžil už druhú nomináciu do zostavy kola v rámci našej ‘kocky’.

“Formácia, ktorú teraz praktizujeme, vážne pasuje k môjmu štýlu hry a štýlu ostatných. (…) Taky mám vedľa seba Azpilicuetu a on ku mne neustále hovorí, aby som sa správne staval. Veľmi mi to uľahčuje, pretože tú úlohu sám chápe lepšie ako ja. Takto mi pomáha smerom dozadu a v útoku sa mi zase dostáva šancí chodiť jeden na jedného so súpermi, “ pochvaľuje si Moses.

” stále v sebe mám ešte veľa potenciálu. na tejto úrovni som už dlho, ale mám pocit , akoby som ešte len začínal.Ešte sa na tej najvyššej úrovni musím etablovať, “ uvedomuje si dvadsaťpäťročný rodák z Lagosu, ktorý prvýkrát zaujal okolo svojich dvadsiatych narodenín ako hráč provinčného Wiganu.