Necid sa cíti dobre aj vďaka príprave s trénerom thajského boxu

Tomáš Necid sa cíti na štarte sezóny fyzicky dobre aj vďaka neobvyklému tréningu, ktorý v lete absolvoval. Útočník tureckého Bursaspor sa pred štartom nového ročníka v Prahe dva týždne pripravoval s trénerom thajského boxu Martinom Micom a verí, že spolupráca bude pokračovať. Rád by totiž ešte viac zosilnel.

“Po Eure som mal mesiac voľno. Prvých 14 dní som mal oddych a potom som sa 14 dní pripravoval na to, aby som prišiel do Bursy pripravený. Napadlo ma to samotného, ​​pretože môj agent Jirka Müller k boxerskému trénerovi chodil. Išiel som to tiež skúsiť, začalo ma to baviť a potom som chodil treba každý deň, “ povedal novinárom Necid.

” bavilo ma to moc. Chodili sme na Letnú na schody, k nemu do fitka. Bol to iný pohyb, než majú futbalisti.Boleli ma svaly, o ktorých som vôbec nevedel, že je v tele mám. Verím, že to v niečom pomohlo, “ dodal dvadsaťsedemročný útočník.

Tréning s boxerským koučom ho zaujal natoľko, že by chcel, aby za ním prišiel do Turecka. ” Verím, že v tom budeme pokračovať. Pridávam si navyše, chcel by som sa posunúť ďalej. Malo by to pomôcť, aby som zosilnel, “ povedal Necid, ktorý sa momentálne chystá s reprezentáciou na nedeľňajší úvod zápas kvalifikácie majstrovstiev sveta proti Severnému Írsku.

Národný tím novo vedie Necidův bývalý tréner zo Slavie Karel Jarolím. “Spomenul som si na roky s ním v Slavii. Ja som prišiel do áčka, on si ma vytiahol a spolupracovali sme dva a pol roka.Spomínam na to rád a verím, že na spoluprácu nadviažeme. Že budeme mať úspechy ako v Slavii, “ prial si Necid.

Reprezentácia hneď v prvom prípravnom zápase v stredu s Arménskom (3: 0) hrala ofenzívnym štýlom, ktorý je pre Jarolíma typický. < i> “Tréner zostal rovnaký. Ako prišiel, nastavil všetky veci, ktoré som poznal zo Slavie. Chce hrať rýchly kombinačný futbal dopredu. Ja to vítam a verím, že nám to pomôže k postupu, “ uviedol Necid.

Zahrať si na šampionáte v Rusku je pre neho o to lákavejšie, že pôsobil v CSKA Moskva. “Strávil som tam päť rokov, motivácia pozrieť sa tam späť a zahrať si tam je veľká. Staviam majstrovstvá sveta na rovnakú úroveň ako Európu. Na Euru som bol dvakrát, svet som nikdy nehral.Je to veľká motivácia, “ dodal Necid.