Nezmar: Doplnenie kádra sa nepodarilo tak ako vlani, chceme posilniť

Športový riaditeľ Liberca Jan Nezmar pripustil, že sa Severočechům v lete nepodarilo doplniť káder tak ako o rok skôr, a najmä preto im nevyšiel záver jesene. Slovan po štvrtkovej prehre v Solúne nepostúpil v Európskej lige zo skupiny, hlavne však v domácej súťaži prezimuje až na trinástom mieste a len dva body od zostupujúcich pozícií, takže vedenie plánuje posily.

“Je to rozporuplné hodnotenie jesene. Na začiatku sezóny obrovský úspech, optikou Liberca je veľká vec dostať sa do základnej skupiny pohárov. Tým, že sme tam boli poslednou dobou často, to možno niekomu zovšednel, ale mali by sme to hodnotiť naozaj vysoko.To zaslúži veľkú pochvalu pre hráčov, “ povedal Nezmar novinárom.

” Bohužiaľ často sa hovorí, že sa sezóna hodnotí podľa posledného zápasu. Keď sa vyhrá, tak dobré, keď prehráte, tak blbé. U nás to navyše nebolo len o poslednom zápase, ale nepodarilo sa nám celé posledné obdobie. S týmto tímom by sme mali byť v lige v iných poschodiach aiv tej Európe sme mohli uhrať ešte viac, “ doplnil Nezmar.

Liberec po porážke 0: 2 na ihrisku PAOK Solún zakončil skupinu Európskej ligy na poslednom mieste so štyrmi bodmi. Rovnako ako pred rokom bojoval o postup do záverečného kola, ale vlani získal o tri body viac.

“Hovorí sa, že prax ukáže, ako sa podarilo doplnenie kádra. A prax nám ukázala, že sa nám to nepodarilo tak ako vlani.Mali sme vyhliadnutých pár hráčov, ktorí potom v priebehu jesene buď dávali góly alebo žiarili tak, že sa objavili v reprezentácii. To človeka samozrejme naštve, ale realita je jednoducho taká, že sa nám ich nepodarilo priviesť, “ povedal Nezmar.

” Bohužiaľ sa potvrdili naše obavy, ktoré sme mali pri zložení toho mužstvá , že keď z toho potom vypadne jeden dva alebo dokonca tri hráči základnej zostavy, budeme mať veľký problém, “ doplnil bývalý útočník.

Vzhľadom k nevydarenému záveru jesene je v tejto chvíli konkrétny záujem zrejme len o reprezentanta Jana Sýkoru, o ktorom uvažujú všetky tri aktuálne najlepšie slovenské celky Plzeň, Slavia a Sparta. “Teraz konkrétne rokujeme z kluby z Česka. Vnímam, že Honza je tovar, o ktorej je záujem.V Liberci je politika taká, že hráčom, ktorí prekročia rozmer Slovana, sa nebráni k ďalšiemu postupu. S týmto veľa z nich prichádza do Liberca, v tomto duchu budeme konať aj o osude Sykiho, “ povedal Nezmar.

Doplnenie kádra by sa malo týkať viac postov. ” V prvej fáze je to úplne jasné. Nedávame góly, čiže chceme niekoho, kto ich bude dávať. Samozrejme potrebujeme stopéra, pretože David Hovorka je mimo hru na celú sezónu a je jasné, že početne minimálne jeden bude chýbať. Ďalší vývoj bude záležať aj na tom, ako sa bude odvíjať situácia okolo Sýkoru, “ uviedol Nezmar.Do útoku by mohol prísť treba Slovák Michal Ďuriš, ktorý vo štvrtok naznačil, že by mohol opustiť Plzeň. “Ďuriš by sa nám páčil,” podotkol Nezmar.

O libereckého športového riaditeľa mala záujem Slavia. “Môžem potvrdiť, že ma oslovila, ale v tejto chvíli žiadne rokovania neprebiehajú. Pozitívne impulz pre mňa bol, že zostal Jindra Trpišovský,” uviedol k Nezmar k zotrvaniu kouča, ktorého lákala na Letnú Sparta.