Tréner Trpišovský do Sparty nepôjde, potvrdil zotrvanie v Liberci

Jindřich Trpišovský bude aj v jarnej časti sezóny trénerom futbalistov Liberca, hoci znova rokoval s pražskou Spartou. Štyridsaťročný kouč zotrvanie v severočeskom klube potvrdil na webe Slovana.

Sparta chcela získať Trpišovského už na prelome septembra a októbra na miesto odvolaného Zdeňka Ščasného, ​​ale vtedy sa tréner s majiteľom Liberca Ľudovítom Karlom dohovoril, že počas rozohranej sezóny neodíde . Názor Trpišovský nezmenil ani teraz.

Dôvodom bolo aj to, že Slovan je v ligovej tabuľke až trinásty s náskokom iba dvoch bodov na predposlednej Jihlavu. Vo štvrtok Severočesi uzavrú jeseň zápasom na ihrisku PAOK Solún v skupine Európskej ligy.

“V kontakte so Spartou som bol, ale v súčasnej chvíli sme v takejto rozporuplné situácii.V Európskej lige bojujeme do poslednej chvíle o postup, ale v lige na tom vôbec nie sme dobre. To musíme do jari napraviť. Cítim veľkú zodpovednosť nielen za úspech, ale aj za neúspech. A to ma určitým spôsobom zaväzuje. Urobím všetko pre to, aby bol Slovan čo najskôr čo najvyššie v tabuľke, “ uviedol Trpišovský na webe Liberca.

” Bola to zmes rôznych dôvodov, ale priznám sa, že nevydarený jeseň v lige bol určite ten najväčší, asi z 80 percent. Zisk 15 bodov a len 11 gólov, to je žalostný a všetci za to cítime zodpovednosť. Ja jednu z najväčších, “ povedal v rozhovore s novinármi a dodal, že jeho rozhodnutie je definitívne.

” Platí to, čo som povedal niekedy v októbri. V Liberci som rád.Tím navyše nie je v ľahkej situácii a zhodli sme sa na tom, že je teraz hlavne potreba mať pokoj a pokračovať v zložení, aké tu je. Myslím, že takto je to správne, “ doplnil Trpišovský, ktorý má v Slovane zmluvu do konca sezóny.

Trpišovského rozhodnutie privítali aj hráči. ” Myslím, že je to dobrá správa. Vypovedá to o tom, aký má tréner charakter.Sme v zlej situácii v lige a on nás v tom nenechá a neodchádza za lepším, “ uviedol stredopoliar Egon Vůch.

” Ak má ponuku zo Sparty, čo je u nás najväčší pojem , svedčí to o tom, že mu nie sme jedno, že je s nami rád a že s nami chce ešte niečo dokázať. Povedal nám, že ak by mal odísť, tak len za predpokladu, že by ho pán majiteľ Karl vyhodil, “ dodal Vůch.

Trpišovský prišiel do Liberca vlani v lete zo Žižkova, s tímom dvakrát postúpil do skupiny Európskej ligy a v najvyššej súťaži s ním skončil tretí.

Letenský tím po Ščasný viedol bývalý kouč devätnástka David Holoubek, ktorý však potrebnú trénerskú licenciu dorobí až v máji. v závere jesene ako hlavný kouč Sparty oficiálne vystupuje asistent Zdeněk Svoboda.