Van Kessel mal gól a asistenciu, napriek tomu tvrdil: Nehral som dobre

vydarenú premiéru má za sebou najdrahšie letné posila Slavie Gino van Kessel. Holandský útočník zariadil postup do 3. predkola Európskej ligy cez Levadia Tallinn, keď sa pod výhru 2: 0 v odvete podpísal asistencií a gólom. Napriek tomu nebol so svojím výkonom spokojný.

“Ako tím sme hrali veľmi dobre, ale ja osobne som nepodal dobrý výkon. Nedarilo sa mi jeden na jedného ani centrami,” povedala posila z Trenčína novinárom sebakriticky. “Ale prišiel som, aby som bol užitočný, takže som rád za gól a asistenciu. Je to teda pre mňa dobrý štart, ale nie skvelý.Verím, že za týždeň ukážem väčšiu kvalitu, “ dodal reprezentant Curacao.

Slavia prvý zápas ešte bez neho prehrala v Tallinne 1: 3, v odvete už ale nasadila najsilnejšie útok a bolo to vidieť. “Dnes to bolo oveľa lepšie a mohli sme vyhrať aj väčším rozdielom, keby som dal už niečo v prvom polčase. Neboli sme nervózni, pretože sme vedeli, že máme oveľa viac kvality ako súper a boli sme presvedčení, že druhý gól dáme. Som rád, že som to bol práve ja. Ale rovnakú radosť by som mal, keby to bol niekto iný, “ vyhlásil Van Kessel.

Hoci sám so sebou nebol spokojný, vyslúžil si pochvalu od trénera Dušana Uhrina mladšieho. ” Gino zápas rozhodol, takže sme spokojní. Pôsobil na mňa dobre, som s ním spokojný.Bolo to jeho prvé stretnutie a nemožno ho úplne hodnotiť. Čoskoro ho chytali kŕče, na tom musíme popracovať. Rovnako tak na presinku a bránenie. Inak ale splnil na 200 percent, čo sme od neho v tomto stretnutí čakali, “ chválil Uhrin na tlačovej konferencii.

Podobne sa vyjadroval aj Milan Škoda, ktorému Van Kessel pripravil prvý gól. “Dal mi to pred prázdnu bránku, ja to už len upratoval. Urobil to výborne. Jeho bilancia 1 + 1 hovorí sama za seba, “ povedal Škoda.

Van Kessel by vraj možno hral lepšie, keby sa lepšie vyspal. ” Na dnes sa mi dobre nespalo. Ešte nemám posteľ, ktorá by mi vyhovovala.Možno aj preto ma po góle chytali kŕče a musel som striedať, “ pripustil.

Odmenou za výkon mu bolo skandovanie slávistických fanúšikov, ktorých dorazilo 15 tisíc. ” Atmosféra bola úžasná. Keď 15-tisíc ľudí kričí vaše meno, je to vždy skvelý pocit. A pozápasovej oslava s fanúšikmi bola fantastická, “ dodal nováčik vo Slávistický drese.